Başkandan

 

          Değerli Meslektaşlarım;

      Mayıs 2019 tarihinde  23.Olağan Genel Kurul ile başlatmış olduğumuz birlikte yol alma, sorumlulukları birlikte üstlenme taahhüdümüze olumlu cevap vererek bizleri onurlandırmış, doğru yolun ortak akıl, ortak mücadele olduğunu zaten bizlere işaret etmiştiniz.

         Geçtiğimiz 2020 yılında öncelikle Ocak Ayında İlimizin de etkilendiği Deprem Felaketi nedeniyle başlayan Ekonomik durgunluk, Dünya genelinde ve Ülkemizde görülen ve halen de devam eden Covid-19 Salgınıyla daha da had safhaya ulaşmış, tüm hayatı neredeyse durduracak hale gelmiştir.

      Ancak her ne şart altında olursa olsun Ekonomiyi ayakta tutarak milli ekonomiye katkı sağlamaya çalışan unsurların başında gelen Muhasebe Mesleği ve onu icra eden Mali Müşavirler tüm fedakarlığı göstererek, hatta bunu başarabilmek için sokağa çıkma yasağından muaf kalarak  amacına ulaşmış, zoru başarmışlardır.  Ne yazık ki bu zorlu süreçte mücadeleye devam eden meslektaşlarımız hayatlarını kaybetmiş ve birçoğu da rahatsızlanarak hem sağlıklarından olmuş, hem de ekonomik olarak yıpranmışlardır.

       Yine bu dönemde sağlık problemi ve iş yoğunluğu yaşayan Oda Başkanımız Sayın Nuh Boyraz başta Yönetim Kurulumuz ve diğer oda kurullarımızla istişare ederek 19 02 2021 tarihinde görevini şahsıma tevdi etmiştir.

      13.06.1989 Tarih ve 20194 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Meslek Yasamızın  bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm Oda Başkanlarımız ve Tüm Kurul Üyelerimizle birlikte, bu güne kadar vermiş olduğu özverili emekleri için Şahsım ve Meslek Örgütüm adına Sayın Nuh Boyraz Başkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

     Yeniden şekillenen Yönetim Kurulumuzla beraber, Oda Kurullarımız ve Oda Çalışma Komisyonlarımıza Huzur, Sağlık ve Başarılı  bir dönem geçirmelerini temenni ederken, kaldığımız yerden hız kesmeden,  yalnız bırakmadan birlikte yol alarak artık neredeyse Oda sicil numarası  700 lere yaklaşmış odamızda Tüm Meslektaşlarımız için  elimizden geldiğince adil şeffaf ve daha çok özveri ile  çalışarak Mesleğimize yakışır bir şekilde aldığımız bu hizmet bayrağını  ve sorumluluğu  layık olduğu yere ulaştırmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizin sözünü veriyoruz.

        Tüm meslektaşlarımın duası ve takdiriyle ayrılmak ve bu gök kubbede hoş bir seda bırakmak dileğiyle, Saygılarımı Sunarım…

            Serdar BÖKE

              BAŞKAN